Blackjack

Blackjack to jedna z najpopularniejszych gier karcianych we współczesnych kasynach. Gra blackjack powstała we Francji na początku XVIII wieku, ale w tamtych czasach nosiła inną nazwę – Dwadzieścia jeden. Nazwę Blackjack gra karciana uzyskała w amerykańskich kasynach. Właściciele zakładów hazardowych nieznacznie zmienili zasady gry, aby zwiększyć jej popularność.

Cel gry i podstawowe zasady

Gra składa się z sześciu talii zawierających 52 kart , w sumie 312 kart, od dwójki do asa. Krupier prowadzi grę za pomocą specjalnego urządzenia, w którym umieszcza dużą talię zwaną Shoe lub „blokiem”, „butem”.

Celem gry w Blackjack jest zdobycie punktów jak najbliżej 21 i wygrana z krupierem. Jeśli liczba punktów jest większa niż 21, gracz natychmiast przegrywa zakład. Ta kombinacja nazywa się przekroczeniem limitu.

Dziesiątki, walety, damy i króle mają po 10 punktów. Wszystkie te karty mają tę samą wartość w grze i nazywane są „dziesiątkami”. Asa, na prośbę gracza, można rozważyć za 1 lub 11 punktów. Pozostałe karty są rozpatrywane zgodnie z ich wartością nominalną (dwa – 2 punkty, trzy – 3, dziewięć – 9 punktów itp.). W grze Blackjack kolory kart nie mają znaczenia.

Kombinacją Blackjacka jest as i dziesiątka. Taka kombinacja uważana za najstarszą i jej znaczenie przewyższa wszelkie inne karty, nawet jeśli ich liczba wynosi 21 punktów.

Na standardowym stole do gry w Blackjacka znajduje się siedem boksów, w których gracze umieszczają żetony przed rozpoczęciem rozdania. Każdy gracz ma prawo obstawiać zakłady na jedno lub kilka pól. Graczy mogą obstawiać zakłady na jednym i tym samym polu, a krupier jest zobowiązany dowiedzieć się od graczy, który z nich będzie podejmować decyzję, będzie „właścicielem boksu”.

Na każdym stole do gry w kasynie znajduje się specjalna tablica, która informuje graczy o maksymalnych i minimalnych zakładach. Na przykład: 10–200 USD lub 25–500 USD. Suma wszystkich zakładów na jednym boksie nie powinna przekraczać maksymalnej kwoty na stole w kasynie.

Postęp gry

Przed rozpoczęciem rozdawania kart krupier oferuje graczom możliwość zrobienia zakładów: postawić żetony na pola. Po postawieniu wszystkich zakładów krupier zaczyna rozdawać po jednej karcie na boks i odkłada również dla siebie, a następnie ponownie rozdaje graczom po jednej karcie. Wszystkie karty są rozdawane otwarcie. Pod koniec rozdania okazuje się, że na każdym boksie znajdują się dwie karty, a krupier ma jedną.

Teraz krupier zaczyna „serwisować boksy” – po kolei pracować z każdym graczem. Dla gracza karty innych graczy przy stole nie mają znaczenia. On gra przeciwko krupierowi. Dwie karty – jest to początkowa kombinacja, którą można ulepszyć, zbierając dodatkowe karty, a następnie krupier przygotuje dla siebie ten sam zestaw.

Jeśli gracz nie jest zadowolony z dwóch kart, prosi krupiera, aby otworzył kolejną. Po dokonaniu oceny sytuacji gracz ma prawo poprosić o kolejną kartę itp. Jeśli liczba punktów na boksie jest większa niż 21, krupier natychmiast przyjmuje zakład gracza. Ten boks uważa się za przegrany.

Podczas zbierania kart do boksu gracz nie musi zapominać, że as w Blackjacku może zdobyć zarówno 1, jak i 11 punktów.

Jeśli liczba kart na polu gracza jest większa niż u krupiera, wówczas jego zakład jest wypłacany w wysokości 1:1, jeśli Blackjack natychmiast wszedł w ręce gracza (as i dziesięć), wtedy zakład jest wypłacany 1,5:1 lub 3:2.

Jeśli suma kart rozdającego i gracza jest taka sama, gra kończy się remisem – zakłady pozostają na miejscu.

Kiedy krupier zaczyna dobierać karty dla siebie, działa automatycznie. Jest zobowiązany do zabrania kart do siebie, dopóki suma punktów nie będzie wynosić 17 lub więcej. Jeśli krupier odpadł, wtedy wypłaca wszystkie zakłady na stole, jeśli nie, to porównuje sumę kart z każdym polem gry osobno.

Gra Blackjack wykorzystuje losowy algorytm, dlatego oszukanie nie jest w tym przypadku możliwe. Mimo to ta gra jest nie mniej ciekawa niż inne gry karciane.

W dzisiejszych czasach możesz grać w blackjacka online. Grając w blackjacka online możesz poczuć emocje porównywalne z emocjami gry w największych kasynach na świecie. Masz okazję wygrać przyzwoitą sumę pieniędzy bez wychodzenia z domu, grając w blackjacka, zasady gry są takie same. Możesz grać w blackjacka online o dowolnej porze dnia i nocy.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *